Лек за хипертензија

Таблети Cardione

Таблети Cardione
1990MDen3980MDen
4.719

Да нарача Cardione

Попуст -50%

Ефикасен лек со природен состав нежно влијае на телото, го намалува крвниот притисок, ја зголемува еластичноста на крвните садови.

Cardione таблети за намалување на крвниот притисок за хипертензија

Таблетите Cardione во Македонија можете да ги набавите само на официјалната веб-страница. Нарачајте денес и добијте попуст. Цената на пакетот за промоција е само 1990MDen.

Препораки на доктор

Доктор Кардиолог Abisai Доктор Abisai
Специјализација:
Кардиолог
Искуство:
39 години
Постојан висок крвен притисок е забележан кај повеќето мои пациенти, чија возраст се движи од 23 до 70+ години. Нормализацијата на високиот крвен притисок се постигнува главно со помош на лекови. Пациентите мора да земаат лекови секојдневно до крајот на нивниот живот. Таблетите Cardione се разликуваат по механизмот на дејство на телото. Природниот состав на лекот има корисен ефект врз крвните садови, ја разредува крвта, нежно го намалува крвниот притисок. Лекот се препорачува за употреба во Македонија.
високиот крвен притисок влијае на срцето

Хипертензијата е најчеста болест кај жителите на земјата. Проблеми со кардиоваскуларниот систем се јавуваат кај 48% од светската популација, а најчест е високиот крвен притисок. Механизмот на болеста е едноставен - протокот на крв врши притисок врз ѕидовите на крвните садови однатре. Со зголемен крвен притисок, садовите се стеснуваат, а крвта се згуснува, па има силен ефект врз ѕидовите во внатрешноста на крвните артерии.

Cardione таблети - двоен удар за хипертензија

Големата опасност од хипертензијата е што во почетните фази не се манифестира клинички. Дури и кај здрава личност, крвниот притисок може да расте и опаѓа во текот на денот. Различни дневни фактори влијаат на индикаторите на тонометарот: прекумерна потрошувачка на солена храна, стрес, висок физички и психо-емоционален стрес, внес на алкохол, пушење цигари. Пациентот може да се чувствува нормално и сепак да има висок крвен притисок.

Но, со текот на времето, садовите „се заморуваат", ја губат својата еластичност, ѕидовите внатре стануваат обраснати со холестеролски плаки, што го отежнува нормалниот проток на крв. Зголемениот притисок почнува да се манифестира со главоболки, вртоглавица, губење на сон, раздразливост, постојан замор. И дури и со овие симптоми, луѓето ретко бараат лекарска помош. Често, хипертензијата се дијагностицира веќе во втората фаза на болеста, кога притисокот е покачен и стабилно се одржува на 160/100 и погоре.

Третманот на хипертензија започнува со диети кои исклучуваат сол, пушено месо, слатки, како и умерена физичка активност. Меѓу лековите што се пропишани за хипертензија, може да се разликуваат три главни групи:

Сепак, сите тие ги ублажуваат симптомите и делуваат локално. Сега се појави лек кој има позитивен ефект врз целото тело како целина, помага да се нормализира нивото на шеќер и холестерол во крвта и помага да се стабилизира крвниот притисок во нормални граници.

Таблети Cardione: ефикасен лек за хипертензија

Cardione е најновиот развој во третманот на хипертензија. Составот на лекот за висок притисок вклучува само природни состојки кои имаат синергетски терапевтски ефект врз крвните садови и крвта. Клинички е докажано дека употребата на таблетите Cardione значително го намалува високиот крвен притисок во која било фаза на хипертензија, ја подобрува состојбата на крвните садови и го намалува ризикот од срцеви и мозочни удари. Лекот Cardione се препорачува да се зема доколку пациентот ги има следниве болести и придружни симптоми:

Коректор за висок крвен притисок, таблетите Cardione помагаат да се справат со непријатните симптоми на хипертензија, ја третираат самата причина за болеста, спречуваат развој на компликации, помагаат да се нормализира притисокот.

Природен состав Cardione

Можете да купите апчиња за хипертензија Cardione на официјалната веб-страница (Македонија). Во чест на почетокот на продажбата има промоција за првите купувачи во Македонија - цената е намалена на 1990MDen и погледнете ги цените во други земји. Побрзајте да нарачате Cardione за стабилизација на притисокот. Понудата е ограничена и важи само денес.

Информации за употребата на лекот Cardione

Времетраење на апликацијата

Резултат

5-7 дена

Подобрување на сонот, намалување на нервозата, исчезнување на главоболките

8-14 дена

Зајакнување на крвните садови, прекин на скокови на притисок, исчезнување на подпухналост, вртоглавица

15-21 ден

Стабилизирање на крвниот притисок, намалување на нивото на шеќер и холестерол во крвта

22-30 дена

Подобрување на церебралната циркулација, враќање на меморијата, зајакнување на имунитетот

Каде можам да купам Cardione во Македонија?

Градови во Македонија каде што можете да ги купите Cardione

Cardione во СкопјеCardione во Охрид
Cardione во БитолаCardione во Струга
Градови во Македонија